׀ Index ׀ O nás ׀ Novinky ׀ Naše smečka ׀ Odchovy ׀ Štěňátka ׀ O plemeni ׀ Foto ׀ Kontakt ׀ K.návštěv ׀ Linky ׀
     

Novinky roku 2012

     
  21. 12. 2012   "Jasmína" se kulatí a bříško jí každým dnem roste víc a víc, přesto neztrácí zájem o hru a dovádění. Podle jejího chování by asi nikdo netipoval, že za cca 20 dní by se měla stát matkou, ale my doma to vidíme hlavně na jejím apetitu. Jasmíně chutná opravdu moc a žrala by skoro nonstop, kdybychom jí takto nezřízeně krmili, ale protože si přejeme zdárný a hladký průběh porodu, ke kterému rozhodně tlustá matka a obří štěňátka nepřispívají, krmíme jí sice pestře, ale jen tolik, kolik opravdu nutně potřebuje. Pokud stále uvažujete o štěňátku a zajímá Vás více informací o tomto vrhu, klikněte "sem". Fotodokumantace ze 44. dne březosti Jasmíny je "zde".  
  29. 11. 2012   Dnes došly výsledky DNA testů z anglické genetické laboratoře (AHT). "Jasmína" i její otec "Frazzle" jsou oba DNA LOA normal/clear! Máme i výsledky DNA testů otce našeho "vrhu K" a budoucího otce "vrhu L", "Rushill Morgana alias Maxe". I on je LOA normal/clear, což znamená, že i případná štěňátka s Jasmínou nezdědí po rodičích mutaci, která vede k tomuto onemocnění. LOA (Late onset ataxia) je pozdní typ velmi obávané chroby, dědičné ataxie, která u psů vede k postupné ztrátě přirozených reflexů, toporné chůzi a následně až ke smrti. DNA testy jsou opravdu výborným chovatelským nástrojem, který umožní v chovu využít i známé přenašeče této choroby (ve spojení s clear jedinci) bez obav z odchovu postižených štěňat.  
  14. 11. 2012   KrytíI když to tak nevypadá, nezahálíme. Minulý týden jsme se zúčastnili coursingového tréninku v Radslavicích, kde měla svou premiéru "Sendy". Zaběhla si dva běhy s "Lasíkem" a "Tessie", ale jak se zdá, domácí udicový coursing jí baví nějak víc. Možná právě proto, že druhý konec udice vždy drží její milovaný páníček, kterého v Radslavicích stále hledala a nemohla pochopit, že stojí na startu a neběží s ní. :-D Přesto, i když jsme zvyklí od Sendy na jiný drive, běhala moc hezky a s přehledem dvojici Lasík, Tessie stačila.
Ve středu jsme odvezli "Jasmínu" na krytí do Rakouska a pokud byly její zásnuby s "Maxem" úspěšné, můžeme se začátkem roku těšit na "štěňátka"!
 
  8. 10. 2012   ZkouškyV neděli se konaly ve Valašském Meziříčí - Juřince norovací zkoušky nováčků, kterých se zúčastnili "Lasík" a "Jasmína". Z naší strany to byla taková hurá akce, protože o pořádání zkoušek jsme se dozvěděli na poslední chvíli, zúčastnili se jen jednoho nácviku a v hodině dvanácté se nám podařilo zaplatit a odeslat přihlášku na už téměř obsazené zkoušky. Celou neděli navíc vydatně pršelo a my jsme si vylosovali s Jasmínou patnáctku a s Lasíkem dokonce jednadvacítku, což byl poslední pes zkoušek. Celkem bylo přihlášeno 24 psů, ale 3 psi se nezúčastnili. Jasmína si vedla výtečně, ukázala krásnou práci (84 b), hlasitost i rychlost (10 s) a jen díky věku (vyhrála mladší border teriérka) skončila na druhém místě s obrovskou pochvalou od rozhodčích. Lasík, u kterého jsem si nebyla úplně jistá, zda je dobře na zkoušky připraven a přihlásila ho více méně jen tak zkusmo, aby dělal Jasmíně doprovod, mně nadmíru překvapil a potěšil. V čase 16 s a s plným počtem bodů (84 b) zkoušky absolvoval také na výbornou.  
  30. 8. 2012   Všechna štěňátka z "vrhu K" jsou už ve svých nových domovech! Na podzim plánujeme další vrh po fence "Jasmíně" (Paleur). Více najdete v sekci "štěňátka".

Nechali jsme otestovat Alenčin DNA vzorek na Primární luxaci oční čočky. Výsledek "Alenky" je DNA PLL carrier, tzn. zdravá, přenašeč.
 
  13. 8. 2012   Opožděně přinášíme report o štěňátkách. Minulý týden jsme je byli navštívit, a tak vzniklo nové fotoalbum ze "7 týdnů věku". Více o tomto vrhu "zde". Fenečka Kalliopé alias Foxy mezitím odešla do svého nového domova a i oba kluci jsou zadaní a brzy opustí své rodné hnízdo. Všem přejeme spoustu krásných chvil se svými novými majiteli a majitelům zdravé a veselé pejsky, kteří jim budou dělat jen radost.

Koncem července oslavil své 12-té narozeniny náš první parsoní "vrh C" (Cornetto, Comtesa, Cortina a Colombína). Přejeme vše nejlepší a minimálně takové zdraví a kondici jako má jejich maminka "Gala"! Také náš "Frazzle" má už 5 roků a doufáme, že se dožije aspoň takového věku jako jeho otec Chili, který letos slavil 16. narozeniny!
 
  23. 7. 2012   V sobotu jsme byli navštívit štěňátka z "vrhu K", která tentokrát nejsou u nás doma, ale u naší kamarádky "Lenky Holubové". Setkali jsme se zde i s novou majitelkou malé Kalliopé Daruspex Paleur a jejím přítelem. Návštěva to byla velmi příjemná, grilovalo se, jedlo, pilo a povídalo...samozřejmě o čem jiném, než o pejscích. Více informací o štěňátkách přinášíme opět "zde".  
  18. 7. 2012   "Frazzle" a jeho dcera "Jasmína" podstoupili pravidelné každoroční vyšetření na dědičné oční choroby a oba jsou zcela vpořádku.  
  2. 7. 2012   Přinášíme nové zprávy o štěňátkách a také pár nových "fotek". Více informací "zde".

Intercanis Brno: Na této výstavě nás reprezentoval "Herkules", který ve třídě šampiónů získal výborný 2, r. CAC a r. CACIB, čímž splnil podmínky pro udělení Českého šampióna. Gratulujeme! Přání pevného zdraví, štěstí a spokojeného života se svými páníčky posíláme zároveň celému "Háčkovému vrhu", který za pár dní oslaví své šesté narozeniny.
 
  18. 6. 2012   Narodila se štěňátka "vrhu K" ze spojení "Inspirace Paleur" a "Rushill Morgan"! První fotky štěňátek najdete "zde". Veškeré informace o tomto vrhu získáte v sekci "Štěňátka".  
  23. 5. 2012   V polovině června se narodí náš dlouho očekávaný vrh K ze zahraničního krytí! Více o tomto spojení najdete v sekci "štěňátka".

V květnu oslavil své třetí narozeniny "vrh I" (Lasík, Sendy, Tessie, Igi, Bucík a Smajlík) a také naše "Alenka" je zase o rok starší a je až k neuvěření, že je to už 6 let co tento malý bílý rarášek doplňuje naší smečku. Všem oslavencům přejeme spoustu dalších let se svými páníčky!
 
  7. 5. 2012   Užíváme si jarního sluníčka, pracujeme na zahrádce nebo jen tak relaxujeme. Malá fotodokumentace je k vidění na našem "rajčátku".
V dubnu vyšlo 5. číslo časopisu Pes přítel člověka věnované Parson Russell teriérům. Najdete v něm i článek o plemeni z mého "pera". Obrázky ve zmenšeném rozlišení naleznete "zde".
Naší chovatelskou stanici si můžete nově přidat i na "facebooku".
 
  12. 4. 2012   Velikonoční sobotu jsme strávili jako už tradičně na Hanáckém poháru, kterého se za naše barvy zúčastnili "Lasík", "Princezna" a "Tessie". Počasí nám vcelku přálo, i když sluníčko střídaly dešťové přeháňky, a tak jsme celé dění sledovali raději v teple auta, které jsme strategicky zaparkovali nad dráhou. Díky tomu jsme i později promeškali slavnostní vyhlašování, to ale nic nemění na tom, že se naši pejsci zase pořádně vyřádili a domů odjížděli šťastně unavení. Na start se střídavě postavilo celkem 9 Parsonů a 1 JRT s PP, který soutěžil v naší kategorii. Celkové výsledky najdete na webu "Českého psa", my jsme se umístili následovně: Tessie (Inspirace Paleur) 2. místo ve fenách, Lasík (Incident Paleur) 4. místo ve psech a Princezna (Galathea Paleur) 5. fenka plemene.  
  26. 3. 2012   Na celé čtyři dny nás navštívila "Lenka s Jasmínou", tentokrát bez "Igi", která si užívala volno s Jirkou na venkově. Využili jsme krásného jarního počasí a vyrazili na coursing do Radslavic. "Alenka" si dodělala coursingovou licenci splněním posledního sólo běhu a "Princezna", "Jasmína", "Tessie" a "Lasík" si potrénovali před Hanáckým pohárem.
Koncem února podstoupila "Alenka" klinické vyšetření očí s negativním výsledkem, což nás pochopitelně velmi těší.
 
  14. 2. 2012   Oficiální spuštění "Československé databáze Parson Russell teriérů"!
Letos si s námi zima nějak zahrává, sněhu je málo, mráz až praští, ale přesto se nám podařila taková malá fotodokumentace "sněhového řádění" z ledna.
 
  8. 2. 2012   O víkendu se v Brně konaly dvě CACIBové výstavy, kterých se zůčastnila "naše" "Jasmína Paleur". Tak jak už to na FCI výstavách bývá, ne vždy vyhrávají nejstandardnější psi a ne každý pes, který odchází s velmi dobrou nemá na víc. Při obvyklé skladbě rozhodčích se není ani čemu divit. V sobotu tedy Jasmína získala "jen" velmi dobrá a v neděli si své skóre vylepšila známkou výborná 2, r. CAC. Výstavy stojí nemalé peníze i nervy, takže klobou dolů "Igimíny".  
  9. 1. 2012   Začátek roku se zatím nese ve znamení dobrých zpráv. "Inspirace Paleur alias Tessie" podstoupila klinické vyšetření očí se skvělým výsledkem, bez příznaků jakékoliv oční anomálie. Tessie má už na svém kontě vyšetření patel (0/0) i DNA vyšetření na primární luxaci oční čočky s výsledkem clear, minulý rok absolvovala i několik výstav, splnila podmínky pro udělení coursingové licence a rovněž si úspěšně zazávodila na několika coursingových závodech. Letos se chystá na svá první štěňátka!
Hanácká národní výstava psů v Brně byla úspěšná pro naší další odchovankyni "Jasmínu Paleur", která ve třídě otevřené získala výbornou 2, r. CAC. Gratulujeme a posíláme pozdrav "Igimínám"!
 
  1. 1. 2012   Přejeme vše nejlepší do Nového roku 2012 všem našim přátelům, příznivcům, návštěvníkům stránek a samozřejmě i jejich čtyřnohým psím kamarádům!  
 
"Novinky roku 2013"
"Novinky roku 2011"
"Novinky roku 2010"
"Novinky roku 2009"
"Novinky roku 2008"
"Novinky roku 2007"
"Novinky roku 2006"
 
׀ Index ׀ O nás ׀ Novinky ׀ Naše smečka ׀ Odchovy ׀ Štěňátka ׀ O plemeni ׀ Foto ׀ Kontakt ׀ K.návštěv ׀ Linky ׀