׀ Index ׀ O nás ׀ Novinky ׀ Naše smečka ׀ Odchovy ׀ Štěňátka ׀ O plemeni ׀ Foto ׀ Kontakt ׀ K.návštěv ׀ Linky ׀
     
 

Z pátku na sobotu (3. - 4. 4. 2015) se v Praze narodilo 8 krásných a zdravých štěňátek (5 feneček a 3 pejsci, všichni tricolor)!

Stejně jako dřívější vrhy je toto spojení zaměřeno podle možností na odchov standardních, zdravých, pracovních psů se správnou teriérskou povahou.

Otec vrhu, Kingsway Coroner alias Kessu, narozen v belgické chovatelské stanici zaměřené na vynikající pracovní teriéry, se ve Finsku věnuje svému původnímu poslání. Se svou majitelkou noruje a má na svém kontě mnoho úspěšně vynorovaných lišek, jezevců a psíků mývalovitých. Ač v terénu neúprosný a ostrý lovec, doma je to nekonfliktní mazel. Skvěle vychází i s ostatními psy z majitelčiny smečky a jako správný pracovní teriér je velice vytrvalý a odvážný. Nejen tyto vlastnosti nás utvrdily ve správné volbě psa pro Jasmínu, ale též jeho zajímavý a jedinečný rodokmen, který nemá v rámci FCI obdoby a v kombinaci s Jasmínou vede výborné pracovní americké linie Fox Run. Je to jeden z mála pracovních psů zapsaných v FCI, kterého jsem ochotná ve svém chovu použít bez výhrad a kompromisů.

Kessu je pes středního rámce, silné kostry, výborné horní i spodní linie, se silnou hlavou a flexibilním hrudníkem, který je u pracovních teriérů velmi důležitým předpokladem pro dobrý pohyb v noře a měl by být typickým znakem tohoto plemene. Stejně jako Jasmína má veškerá zdravotní vyšetření, takže štěňátka z tohoto spojení budou naprosto v pořádku, co se týče všech tři sledovaných genetických chorob (luxace oční čočky, pozdní forma ataxie i spinocerebelární ataxie).

Při zájmu o tato štěňátka kontaktujte majitelku fenky Jasmíny, Lenku Zalabákovou (lenka.zalabakova@seznam.cz), www.parson-russell.cz,  anebo pište na můj email uvedený v "kontaktech".

 
     
  "RODOKMEN VRHU M"  
 

Krytí Kessu x JasmínaKrytí koláž
Vrh M 1.týden
Vrh M 2.týdenVrh M 3.týdenVrh M 4.týden


Héraklés PaleurDOPORUČUJI PŘEČÍST NÁSLEDUJÍCÍ ŘÁDKY, PŘEDEJDETE TAK NAŠEMU I VAŠEMU ZKLAMÁNÍ!!

Naše štěňátka jsou odchovaná v rodině, kde mají od nejútlejšího mládí kontakt s ostatními členy smečky, dětmi i dospělými a dostatek podnětů pro dobrou socializaci. Při pěkném počasí tráví několik hodin denně venku na zahrádce, kde mají neomezený pohyb a možnosti k hrám. Všichni naši psi s námi žijí v domě a věnujeme jim veškerý náš volný čas a péči. Jsou našimi mazlíčky, i když samozřejmě klademe důraz i na jejich řádnou výchovu. Štěňátka tak od počátku mají příklad v dospělých a snadněji se potom začleňují do role rodinných psů v nových domovech. Za nejvhodnější dobu k odběru novými majiteli považujeme věk nejdříve od 8 - 9 týdnů. V tomto věku jsou už štěňátka řádně očkovaná, čipovaná, několikrát odčervená, odstavená od mateřského mléka a zvyklá na tuhou stravu. Upřednostňujeme nové majitele, kteří se o "své" štěňátko průběžně zajímají, často nás kontaktují, popřípadě pokud jim to vzdálenost dovolí, navštěvují a jsou mu schopni v novém domově zajistit vše potřebné. Neprodáváme pejsky překupníkům, množitelům ani jako módní doplněk či hračku pro děti!! Před pořízením Parson Russell teriéra byste si měli uvědomit, že jde o pejska velmi živého, sportovně založeného, se silným loveckým pudem, který potřebuje důslednou, ale laskavou výchovu a časté zaměstnání. Plemeno není vhodné pro pohodlné, pracovně vytížené a starší lidi bez jakýchkoliv kynologických zkušeností! Při dobrém vedení je "russllík" super pejsek se stále dobrou náladou, avšak v rukou nezodpovědných lidí může plemeni kazit reputaci anebo se dostat do problémů, které končí umístěním pejska v útulku či jeho utracením. Abychom něčemu takovému předešli, snažíme se být s budoucími majiteli v kontaktu a být jim kdykoliv nápomocni radou i skutkem. Pořízením štěňátka od nás se stáváte součástí naší smečky se vším všudy. :-)

Chováme pouze na zdravotně prověřených, a na veškeré sledované dědičné choroby, negativních jedincícAlenka z Velfíku a Hádés Paleurh. Vyšetření patel, zraku a sluchu je pro nás samozřejmostí a zároveň nutností. Tato vyšetření nám neslouží k chvástá, ale jsou důležitou informací především pro náš budoucí chov! Naší prioritou je zabývat se aktuálními problémy, které se v chovu objevují a nezakrývat je zbytečnými vyšetřeními na choroby, kterými plemeno netrpí. Specializujeme se pouze na chov Parson Russell teriérů, kteří jsou naší srdcovou záležitostí, a tak dobře známe jeho specifika a problémy. Snažíme se dělat všechno pro blaho a zdraví našeho chovu, ale ani při sebevětší snaze nedokážeme zajistit 100% zdraví, ani slíbit nesplnitelné. Genetika a příroda jsou mocnější než člověk a i při zodpovědném chovu se mohou recesivní geny, které nese každý pes, projevit. K problémům se ale v takovém případě neobracíme zády a ani se nesnažíme vinu shodit na nového majitele či jiné okolnosti. Jediné, co můžeme slíbit a zaručit, je pečlivý výběr zajímavých a nepříbuzných spojení, tak abychom do budoucna co nejvíce eliminovali problémy našich odchovů a štěňátka z naší chovatelské stanice dělala radost svým majitelům. Postižené jedince do chovu nezařazujeme. Naše fenky mají za svůj život jen omezený počet vrhů a naši krycí psi kryjí jen omezeně a jen vybrané, zdravotně vyšetřené fenky! Starých a nemocných pejsků se nezbavujeme, ale snažíme se jim vytvořit podmínky pro jejich spokojený život. Chov pro nás není zdrojem obživy, ale krásným, i když občas velmi drahým koníčkem. :-)

Klademe
také velký důraz na povahu: Správný Parson je nebojácný, veselý psík, který miluje lidi a je kamarádem dětí. Je to velký pes v malém balení, kdykoliv připravený na hru, teriér jak má být se všemi svými klady i zápory. Neméně důležité je pro nás i zachování typu a velikosti, tak aby byl tento pejsek schopen kdykoliv pracovního využití. Naším cílem není honba za výstavními tituly, ale pokus o zachování veškerých funkčních znaků plemene, tak jak byly před téměř 200 lety vyšlechtěny reverendem Johnem Russellem. Cesta k takovýmto psům je velmi těžká a trnitá, ne vždy se vše povede, ale věříme, že naše úsilí se odrazí na stoupající kvalitě našich odchovů.

Při pořízení štěňátka od nás je samozřejmostí chovatelský servis (pomoc s trimováním, přípravou na výstavy, výchovou atd.), kupní smlouva se všemi náležitostmi, výbavička pro štěňátko (polštářek, obojek, vodítko, hračka a krmení do začátku) a FCI průkaz původu. Štěňátka bez průkazu neodchováváme a ani se s takovým chovem neztotožňujeme! Naše štěňátka jsou nekupírovaná, protože se nám přirozeně dlouhé ocásky líbí  a považujeme je za praktičtější.

 
     
  << zpět  
     
׀ Index ׀ O nás ׀ Novinky ׀ Naše smečka ׀ Odchovy ׀ Štěňátka ׀ O plemeni ׀ Foto ׀ Kontakt ׀ K.návštěv ׀ Linky ׀