׀ Index ׀ O nás ׀ Novinky ׀ Naše smečka ׀ Odchovy ׀ Štěňátka ׀ O plemeni ׀ Foto ׀ Kontakt ׀ K.návštěv ׀ Linky ׀
             
  Hades PaleurHéraklés PaleurJantar PaleurLittle Trouble FrazzleIncident PaleurAlenka z VelfíkuIdea PaleurJasmína Paleur  
  6. 5. 2015   Štěňátka mají 4 týdny a den ze dne se stávají samostatnějšími. Maminka "Jasmína" je stále kojí, ale už začali přijímat i tuhou potravu v podobě syrového masa a příloh a náramně jim chutná. Všechna štěňátka se zatím jeví velmi dobře, jsou vyrovnaná a mají milé, zvídavé povahy. Některá jsou ještě stále volná, takže případní zájemci se mohou ozvat buď na náš email v "kontaktech" anebo přímo na email či telefon (+420 731 112 464) majitelky Lenky Zalabákové. Více informací o štěňátkách naleznete na webových stránkách www.parson-russell.cz nebo v sekci "Štěňátka".  
  8. 4. 2015   Vrh M má svou fotogalerii i s prvními fotkami na "Facebooku". Pokud se chcete stát fanoušky Jasmíniny stránky, klikněte "zde".  
  5. 4. 2015   Vrh MZ pátku na sobotu se v Praze narodilo 8 krásných a zdravých štěňátek (5 feneček a 3 pejsci, všichni tricolor)! Porod proběhl hladce, porodní váhy štěňátek se pohybovaly od 160 - 204 g, ale takový počet finských dárečků opravdu nikdo nečekal. Maminka "Jasmína" (i štěňátka) se těší dobrému zdraví. Díky tomu, že všechny věci okolo štěňátek maminka zastane sama, na její paničku Lenku zbývá jen Jasmínu dobře a vydatně nakrmit a často venčit. Perné chvilky pro Lenku nastanou za pár týdnů, kdy začne komando z "vrhu M" pořádně řádit. Pokud máte zájem o štěňátko z tohoto vrhu, ozvěte se buď na náš email či telefon v "kontaktech" anebo pište přímo Lence, u které se vrh M nachází (lenka.zalabakova@seznam.cz, www.parson-russell.cz).  
  28. 3. 2015   "Luki" se předvedla na své úplně první výstavě ve Viničném a vedla si velice dobře. Ve třídě otevřené zvítězila a získala známku výborná 1. Kvůli nešťastně vyraženému zubu odešla bohužel bez titulu, ale to naší radost z dobrého předvedení a hezkého posudku nezkazilo. Celou výstavu jsme pojaly jako tréning s rušivými vlivy a Luki mi dokázala, že ani v hlučné hale se ničeho nebojí, je stále dobře naladěná a nemá sebemenší problém s jinými psy, lidmi a dětmi.  
  6. 3. 2015   vizitka"Krytí" ve Finsku bylo úspěšné a tak se začátkem dubna můžeme těšit na štěňátka.  
  9. 2. 2015   krytíVe dnech 2. 2. - 5. 2. se uskutečnilo plánované krytí "Jasmíny" ve Finsku. Více v sekci "štěňátka".

 EddiePokud byste preferovali raději staršího pejska, jeden takový čeká na své nové páníčky v chov. stanici "Fox Meadow´s". Jedná se o pětiletého, kastrovaného pejska Eddieho. Více informací vám poskytne Eddieho chovatelka Bibiána Košáriová (email: foxmeadows@gmail.com).

 
  7. 1. 2015   Gala, parteA máme tu další nový rok. Do tohoto roku vstupujeme bez jednoho člena naší smečky. V listopadu nás v nedožitých 16,5 letech opustila nejstarší fenka "Galinka". Ať je jí zem lehká. Ostatní pejsci se naštěstí těší pevnému zdraví a dělají nám dnes a denně velikou radost. Veškeré informace a fotografie si můžete přečíst a prohlédnout na našem "Paleurském facebooku", kam průběžně vše vkládáme.
Na tento rok plánujeme další vrh štěňátek po "Jasmíně", více se dozvíte na jejich domovských stránkách "www.parson-russell.cz" nebo v naší sekci "štěňátka". Tato štěňátka, pokud se plánované krytí uskuteční a podaří, se narodí v Praze u Jasmíniny majitelky Lenky Zalabákové. Průběžně Vás budeme informovat.

 
  29. 1. 2014   Vypadá to, že se u nás nic neděje, ale opak je pravdou. Veškeré novinky jsem za poslední půlrok vkládala na "Paleurský facebook" a náš web jsem zanedbávala, takže si vše zrekapitulujme.
Náš nový přírůstek "Luki (Lukrecia Paleur)" nám vyrostla v hezkou a milou psí slečnu. Odbyla si už své první hárání, úspěšně se přezubila a dorostla výšky 32 - 33 cm. Je to malý rarach, který miluje všechny lidi a pejsky. Zbožňuje hry se smečkou, domácí coursing a procházky, na kterých vymýšlí nejrůznější lumpárny. S Luki klikám a učím jí základům poslušnosti, chůzi na vodítku, výstavnímu postoji a dalším dovednostem praktickým pro psí život.
Nezahálel ani "Lasík (Incident Paleur)", začal od léta trénovat na barvářské zkoušky, byli jsme několikrát v revíru vyzkoušet si nejrůznější disciplíny, dokonce si i zaaportoval kačenku z vody a podařilo se mu společně s ostatními psy nacvičit i nahánění. Doma jsme pilně cvičili poslušnost.
Ostatní pejsci z naší smečky si užívali krásného léta, vody, plavání a procházek.
Postupně se k nám dostávají i zprávy o sourozencích z "vrhu L". "Lancelot" se aktivně věnuje agility a už má za sebou i nějaké dílčí úspěchy. Podle slov paničky Kristýny i jeho trenérky Denisy, je moc šikovný a má našlápnuto hodně vysoko. Také z Lambertova domova chodí jen samé pozitivní ohlasy. Lambert je šikovný pracovní pes, kterého si jeho majitel velmi chválí. Lagrima alias Jůlinka naplno plní funkci domácího mazlíčka, i když občas dává své paničce Lucce zabrat, přesto je všemi členy rodiny bezvýhradně milovaná. Poslední Lukas se věnuje se svými majiteli především turistice. Má toho kluk už hodně našlapáno a naběháno a páníci si ho jen a jen chválí.
 
  13. 6. 2013   Nové DNA testy na spinocerebelární ataxii (SCA), nám přinesly dva negativní výsledky. "Little Trouble Frazzle" a "Jasmína Paleur" jsou DNA SCA clear/normal. Rovněž celý "vrh L" je DNA SCA clear/normal po rodičích (Rushill Morga je DNA SCA clear/normal).  
  26. 4. 2013   Krásné dny trávíme venku na sluníčku nebo na procházkách.
V sekci "o plemeni" přibyla "filozofie mého chovu" a s ročním zpožděním jsem konečně vložila pdf článek o Parson Russell teriérech, publikovaný v loňském Psu příteli člověka. Odkazy zde a zde. Skalní zájemce o plemeno a především chovatele by mohla zajímat i "Genetika barev u Russell teriérů" od "Bibiány Košáriové".
Postupně nás také navštívila dvě štěňátka z vrhu L, "Lagrima alias Jůlinka" a "Lancelot alias Lancík". Majitelé jsou zatím spokojení a pejsci krásně prospívají. Také naše "Lukrecia alias Luki" se krásně zařadila do smečky a byla vzatá na milost všemi jejími členy. Z Lukinky zatím roste velmi hezká a hlavně milá a vnímavá psí slečna.
 
  1. 4. 2013   Momentálně nemáme volná žádná štěňátka, všechna už nalezla nové domovy.  
  19. 3. 2013   LancelotLancelot je stále volný. Pokud o něj máte zájem kontaktujte nás. Více "zde".  
  12. 3. 2013   Štěňátka dosáhla 9 týdnů a krom posledního volného Lancelota a naší Lukrecie jsou už v nových domovech. Více "zde".  
  5. 3. 2013   Štěňátka mají 8 týdnů a pomalu odcházejí do nových domovů. Více "zde".  
  26. 2. 2013   7 týdenní štěňátka absolvovala první očkování a čipování. Více "zde".  
  19. 2. 2013   LancelotI tento týden se štěňátka fotila. Vznikla celá "řádka postojových fotografií" a také povídání ze šestého týdne jejich života - více "zde".
Volný je stále poslední bílý pejsek Lancelot. Jedná se o perspektivní štěňátko vhodné na všechny druhy sportů, na práci, výstavy i chov. Lancelot má živou a zvídavou povahu, krásnou stavbu těla a výborný pigment. Je po rodičích PLL a LOA clear. Pro Více informací nás "kontaktujte".
 
  12. 2. 2013   Štěňátka jsou zase "o týden starší" a šikovnější, ale jejich focení stále náročnější. Pro více informací o tomto vrhu klikněte na odkaz "štěňátka".  
  5. 2. 2013   Štěňátka dosáhla věku "4 týdnů" a opět se fotila. Více informací o tomto vrhu "zde".  
  29. 1. 2013   Fotky štěňátek ze "tří týdnů" života. Více informací o tomto vrhu "zde".  
  21 1. 2013   Štěňátka mají "2 týdny" a opět podstoupila focení.  
  14. 1. 2013   Štěňátka mají "1 týden". Něco o jejich životě, nové fotky a video naleznete "zde".  
  9. 1. 2013   Přidány další "fotky štěňátek a videa".  
  7. 1. 2013   Jasmíně se narodilo 5 štěňátek (3 pejsci a 2 fenečky). Více informací pod odkazem "štěňátka". První fotky štěňátek můžete vidět "zde".  
 
"Novinky roku 2012"
"Novinky roku 2011"
"Novinky roku 2010"
"Novinky roku 2009"
"Novinky roku 2008"
"Novinky roku 2007"
"Novinky roku 2006"
 
׀ Index ׀ O nás ׀ Novinky ׀ Naše smečka ׀ Odchovy ׀ Štěňátka ׀ O plemeni ׀ Foto ׀ Kontakt ׀ K.návštěv ׀ Linky ׀