׀ Index ׀ O nás ׀ Novinky ׀ Naše smečka ׀ Odchovy ׀ Štěňátka ׀ O plemeni ׀ Foto ׀ Kontakt ׀ K.návštěv ׀ Linky ׀
             

Novinky roku 2011

             
  7. 12. 2011   Koncem listopadu oslavil své druhé narozeniny "vrh J" ("Jantar alias Elvis", "Jasmína" a Jaspis alias Luka). Posíláme pozdravy a přejeme spoustu krásných a úspěšných let s jejich páníčky. A aby toho nebylo málo, své šesté narozeniny začátkem prosince oslavila i naše "Princezna (Galathea Paleur)" a s ní i celý "vrh G". Gratulujeme!
"Frazzlovi" konečně došel i potvrzený šampionát ze Slovenska, takže se stal oficiálně Slovenským šampiónem krásy.
 
  27. 10. 2011   Bohužel sonografické vyšetření u "Idey Paleur alias Igi" březost nepotvrdilo, štěňátka letos nebudou.  
  24. 10. 2011   Tuto sobotu jsme se vydali směr Bratislava na Mistrovství Slovenské republiky v coursingu nechrtů. Naší chovatelskou stanici reprezentovali "Lasík", "Herkules", "Princezna" a "Tessie". Účast Parson Russell teriérů v Bratislavě byla opravdu hojná. Z původního počtu 13 ti přihlášených se na start nakonec postavilo 11 Parsonů. Kdyby organizátoři vzali v potaz i dostihové licence a slovenský RHC neměl přehnané podmínky pro zisk coursingové licence, mohlo nás být nakonec o mnoho víc a závod mohl být o něco zajímavější. Z našich pejsků se nejlépe umístil Lasík na 4. místě, Princezna skončila 8. a Herkules 10. Rozestupy mezi jednotlivými pejsky byly opravdu těsné a při rovnosti bodů museli o pořadí v několika případech rozhodnout organizátoři. Milou společnost nám po celý den dělala "Bibiana s Ashley" a za odvoz a celkový servis okolo děkuji "Lence od Tessie". Fotečky z tého akce "zde".  
  17. 10. 2011   V sobotu jsme si byli poprvé a asi i naposled zatrénovat v Bohumíně s "Lasíkem", "Princeznou" a "Tessie". Takto špatně zorganizovaný coursing jsme už dlouho nezažili, takže jsme pěkně vymrzli a domů jsme se vrátili pomalu za tmy. Dlouhou chvíli nám zpříjemnil alespoň start Hubertovy jízdy a prohlídka místního ranče a koní. Pejsci si nakonec zaběhli dva společné běhy a byli velmi šikovní. Je to už sehraná trojka, která spolu krásně spolupracuje při lovení návnady, takže je na ně velmi hezký pohled. Za odvoz a výborný oběd děkujeme Lence od Tessie.
Máme i další výborné zprávy, Tessie (Inspirace Paleur) a Smajlík (Inkognito Smile Paleur) podstoupili vyšetření na luxaci pately, oba s výsledkem 0/0. Gratulujeme!
 
  28. 9. 2011   V neděli a pondělí proběhlo krytí "Idey Paleur". Jako budoucí tatínek vrhu "K Paleur" byl vybrán velmi pěkný německý pejsek "Black Jack vom Burgholz". Více o tomto spojení se dozvíte v sekci "štěňátka"!  
  17. 9. 2011   Národní výstava psů Brno - "Héraklés Paleur" získal ve třídě vítězů výborný 1, CAC. Gratulujeme!  
  12. 9. 2011   Krásné fotky z víkendu s "Igimínami" jsou "zde".  
  11. 9. 2011   Stejně jako "Frazzle" před začátkem prázdnin, i jeho syn "Elvis (Jantar Paleur)" složil norovací zkoušky v kontaktním norování v I. ceně jako vyháněč a potvrdil výtečné pracovní vlohy po svých rodičích a přirozenou ostrost na škodnou. Elvis si na zkoušky odběhl z tréninků agility, kterým se se svou majitelkou Katkou Šimunovou především věnují a na zkouškách se opravdu neztratil i v porovnání s ostatními psy "profesionálů". Moc gratulujeme!  
  8. 9. 2011   Výborné zprávy od "Igimín" - "Idea" a "Jasmína" Paleur podstoupily vyšetření očí a sluchu. Obě jsou naprosto vpořádku, tzn. klinicky prosté očních vad a oboustranně slyšící. Máme radost a gratulujeme!  
  7. 9. 2011   První zářijový víkend nás navštívily "Igimíny" i se svými páníčky Lenkou a Jirkou. V sobotu jsme podnikli malý výlet podél řeky Bečvy, který jsme zakončili velkou koupačkou pod splavem. Voda sice už nebyla nejteplejší, ale po pár tempech nám to ani nepřišlo a neplánované osvěžení bylo opravdu super. Svým nadšením jsme strhli i okolojedoucí cyklisty. Zaplavali si samozřejmě i pejsci a "Lasík" s "Jasmínou" nevynechali jediný odtokový kanál, který jsme po cestě minuli. Večer se nesl ve znamení grilovaných klobás a výborného burčáku, který nám dovezl Vlado ze Slovenska. Lepší zakončení letní sezóny jsme si nemohli přát!  
  21. 8. 2011   Opět trošku hektický víkend. Ve čtvrtek odjel "Lasík" na prodloužený víkend k "Lence a Tessie", aby se mohl v neděli zúčastnit coursingového závodu "Lovec roku", který organizovalo sdružení "Český pes". Na návštěvě u Lenky bylo fajn. Panička se nadlábla výborným grilovaným masíčkem a Lasík mezitím řádil s labradorkami a sestřičkou Tessie, prohnal kocoura a číhal u klece s králíkem. Loučení bylo smutné, ale v pátek nás čekala cesta s "Frazzlem" a "Alenkou" na Slovensko, kde se měl Frazzle zúčastnit dvou mezinárodních výstav v Bratislavě. Dařilo se nám střídavě. V sobotu jsme vyfásli německého rozhodčího, chovatele RR, který posuzoval tak nějak zvláštně. Ač pes dostal výborný posudek, odcházel z kruhu s velmi dobrou. Příliš se nesledoval pohyb, ale panu rozhodčímu vadily jakékoliv chybějící zuby, i malé opotřebení zubů u starších psů či nějaká bezvýznamná mezera mezi zuby. Za to snižoval známku a tvářil se, že se jedná o vadu neslučitelnou se životem psa. :-D Co se mu nelíbilo na Frazzlovi jsem moc nepochopila, ale předpokládám, že v tom mohly hrát úlohu též zuby (má trošku opotřebené špičáky) a srst. Ač má Frazzle srst kvalitní a byl i dostatečně otrimovaný, měla jsem chvílemi pocit, že pan rozhodčí se rozhodl mu vyškubat i zbytek srsti. V neděli bylo posuzování o kus lepší. Všechno šlo velmi rychle a slovenský rozhodčí, pan Pavol Seman, dokázal na každém psu vypíchnout to dobré a zdůvodnit, proč se rozhodl tak či onak. Frazzle se tentokrát líbil a obdržel výborný 1, CAC a tím splnil také podmínky pro zisk Slovenského šampióna. Protože výstavy nejsou mé, ani Frazzlovo hobby, jsme za to oba velmi rádi. ;-) Fotky z obou výstav jsou "zde". Celý víkend se o nás starali Ríšo s Bibou z "Fox Meadow´s", za což jim patří velký dík.
V sobotu nás také reprezentovaly na II. klubové výstavě PJRT na Konopišti "Igi" s "Jasmínou". Obě holky dopadly výborně a shodně si odnesly i tituly CAC a CC. Gratulujeme "Igimínám" i páníčkům! Jasmína navíc podstoupila i vyšetření na luxaci pately s výsledkem 0/0.
A jak dopadl Lasík a Tessie? Na Lovci roku získali 2. místo v kategorii psů s PP do 45 cm v kohoutku (Lasík) a 4. místo v kategorii fen s PP do 45 cm v kohoutku (Tessie) a hlavně si oba krásně zařádili.
 
  16. 8. 2011   Trénink "vodního" coursingu v Radslavicích s "Lasíkem", "Princeznou" a "Tessie". Krásně strávené dopoledne ve společnosti Lenky. Pejsci si zalovili nejen střapeček, ale i kočičky a Lenka se proběhla s koňmi, když se jala pomáhat se zaháněním stáda do ohrady. :-D Trať byla po vydatných deštích podmočená, ale pejskům to ani v nejmenším nevadilo a předvedli dva krásné společné běhy, na jejichž závěru rozcupovali střapec na cimpr campr.  
  4. 8. 2011   Ani o prázdninách se neflákáme, a tak jsme minulou sobotu vyrazili s Lasíkem na agility tábor k "Denise Lajmarové" do Kroměříže. Akce to byla opravdu povedená a Lasík, jakožto zástupce naší smečky nezklamal a agility ho chytilo hned napoprvé. Odpoledne už překonával 5 překážek za sebou a byl moc šikovný. Zato panička potřebuje zvýšit kondici, protože sotva stačila s dechem a celou neděli se léčila ze svalovice. :-D V Kroměříži jsme se potkali také s "Elvisem" a jeho paničkou Katkou, kteří zde sbírali další agilitní zkušenosti, a že jim šly parkury opravdu pěkně! Děkujeme Denisce za příjemně strávený den a doufáme, že si to zase někdy zopakujeme.
Léto si s námi zahrává, ale přesto bylo i pár hezkých dnů, ze kterých vznikla tato "fotodokumentace" na rajčeti. A když nebylo zrovna hezky, sedla si panička k počítači a vytvořila nový design stránek. ;-)
 
  17. 7. 2011   Naše odchovy nám dělají velikou radost. Minulý týden se již tradičně konal Sommerfest "PJRTCG" (německého klubu chovatelů Parson (Jack) Russell teriérů) v Hamburku a při něm také klubová výstava, kterou tentokrát posuzoval skotský rozhodčí, pan Joe Kyrollos, specialista na pracovní teriéry. Náš odchov, "Inferno Paleur alias Bucík" se umístil ve třídě dospělých, hladkosrstých psů nad 30,5 cm na 1. místě a jeho syn Little Rowdys Dice nejprve vyhrál třídu mladých hladkosrstých psů, poté porazil i vítěze hrubosrstých zástupců a následně se stal "res. BIS" celé výstavy za fenkou The Roadrunners Nice N Sugar. Jedná se o velmi prestižní akci s velkou účastí opravdu krásných a standardních P(J)RT pracovního typu.
Včera se konala Národní výstava v Mladé Boleslavi, kde nás reprezentovaly "Jasmína a Idea (Igi) Paleur". "Jasmína" v mezitřídě získala výborná 2, r. CAC a "Igi" ve třídě otevřené výborná 1, CAC a tím splnila podmínky pro zisk Českého šampióna.
Zároveň se tento víkend konalo European open agility juniorů, na které už dříve postoupila Denisa Lajmarová s Inkognito Smile Paleur. Dnes se jim podařilo vyběhat si 1. místo ve small open agility! Více o této akci brzy najdete na Denisčiných a Smajlíkových stránkách.
Všem našim zástupcům gratulujeme!
 
  3. 7. 2011   "Jantar Paleur alias Elvis", syn našeho Frazzla a Alenky, má nové fotky ve svém "profilu".  
  27. 6. 2011   Jediná fenečka, jménem Ariel, po "našem" "Oskarovi (Hádés Paleur)" se pěkně vyvíjí a je už zadaná. Více informací v sekci "štěňátka".  
  25. 6. 2011   Intercanis Brno - dnes naše barvy hájil "Herkules", který ve třídě šampiónů získal výborný 1, CAC, CACIB. Gratulujeme!  
  13. 6. 2011   V sobotu 11. 6. se konaly norovací zkoušky v Miloslavově na Slovensku, kde jsme nesměli chybět s naším "Frazzlem". Jednalo se o zkoušky v kontaktním norování, které mají zcela jiný princip i zkouškový pořádek než běžné norovací zkoušky v ČR. Psi se zkoušejí ve dvou kolech, kdy mají za úkol hlásit, vyhnat anebo udělat chvat na živou lišku neoddělenou žádnou zábranou. Podle toho, jak v noře pracují, jak jsou hlasití a na co mají odvahu či vlohy jsou potom hodnocení a uspějí či neuspějí. Z nácviků jsem věděla, že Frazzle je šikula, a pokud nedojde k něčemu nepředvídatelnému, měl by zkoušky zvládnout. V prvním kole si vylosoval velmi obávanou lišku, o které jsme předem slyšely dost děsivé zkazky (10 kg lišáka), a na které skončil nejeden pes, ale Frazzle se nedal, v noře zabojoval, a i když lišku nevyhnal, měl chvat tlama v tlamě a získal II. cenu s poznámkou škrtič. Kdyby mu rozhodčí dal více času, věřím, že by nakonec lišku z nory vyhnal, protože je to typ psa, který se s liškou kousne až ve chvíli, kdy není jiná možnost a chvatem se jí snaží v noře spíš obrátit než zranit. Na druhé kolo nastoupil znatelně menší počet psů a tentokrát Frazzle předvedl to, co je mu vlastní. Ve velmi rychlém čase 12 sekund byl u lišky, ve 14. sekundě lišku obrátil a v čase 25 sekund vyhnal z nory. Vysloužil si velký potlesk od diváků a samozřejmě i I. cenu s plným počtem bodů, poznámku vyháněč a celkové 2. místo za vítězným jagdteriérem. Já i Bibiana z "Fox Meadow´s" jsme byly na Frazzla velmi pyšné. Fotky z nástupu a vyhodnocení "zde".  
  6. 6. 2011   Fotky od Lenky a Jirky ("Igimíny") ze sobotního Parson cupu v Brně najdete "zde" (I. kolo), "zde" (II. kolo) a "zde" (stupně vítězů). Fotky od psího fotografa Jirky Křivánka (Pes Jíra) jsou "zde".
Nesmíme zapomenout ani na naše dvě nejstarší parsoní dámy, které začátkem měsíce oslavily své narozeniny. "Gigi" je zase o rok starší a dosáhla kulatých 10 let a  babička "Gala" to už dotáhla na úctyhodných 13 let. Obě psí holky jsou zdravé a plné života a doufáme, že tomu tak bude i nadále.
 
  5. 6. 2011   Uff, opět jsou za námi 3 dny věnované psím aktivitám. Ve čtvrtek jsem se znovu vrátila na Slovensko, kam se mnou pro změnu tentokrát cestoval "Lasík". Na to, že jel poprvé vlakem, se choval opravdu vzorně a tvářil se jako velký a protřelý cestovatel, čímž mně nejen velmi překvapil, ale i potěšil. Hned cestou z nádraží jsme se zastavili na noře, která byla pro Lasíka rovněž novou zkušeností. Napoprvé jsem nečekala žádný zázrak, ale Lasík byl velmi šikovný. Pěkně noroval a vytrvale hlásil lištičku za mřížkou. Na kontakt jsme prozatím nešli, protože v pátek čekala Lasíka výstava. Střechu nad hlavou nám opět poskytla Bibiana s Ríšem z "Fox Meadow´s", kteří s námi v pátek absolvovali i Národní výstavu v Senci. V pořadí teprve druhá Lasíkova výstava dopadla nad má veškerá očekávání. Lasík získal ve třídě otevřené výborná 1, CAC a nejenže porazil konkurenci, ale také se krásně předváděl a dělal mi celý den velkou radost svou bezprostředností. Velmi úspěšné byly i "Fox Meadow´s Evan Etc" (výborná 2) a "Fox Meadow´s Banshee" (výborná 1, CAC). Gratulujeme! Fotky z výstavy najdete "zde".
Z výstavy jsme frčeli přímo domů, protože v sobotu nás čekal ještě III. ročník Parsoního coursing cupu, na který byli letos přihlášení pouze "Lasík" s "Princeznou". Akce to byla opět skvěle zorganizovaná, počasí bylo jako zatím každý rok nadprůměrné a pejsci nadmíru šikovní. My tu měli takový malý sraz i s majiteli našich odchovů ("Igimíny", "Smajlík", "Oskar", "Herkules", "Elvis" a "Tessie"), čímž se pro nás stala tato akce milou příležitostí se potkat s majiteli našich štěňátek a prohodit spolu pár slov. Škoda, že nebylo více času a celé to tak rychle uteklo. Velmi mně potěšily i výsledky "Paleuřanů", kteří rozhodně nezklamali. Za všechny namátkově "Elvis" na 4. místě v amatérech psech, "Tessie" na 2. místě v profesionálkách fenkách a "Jasmína" jako 1. nejlepší profi fenka a 2. nejlepší Parson Russell teriér celé akce! Všem majitelům gratuluji a přeji mnoho dalších úspěchů nejen v tomto sportu! "Princezna" ve velmi početné třídě profi fen získala pěkné 6. místo a "Lasík" opět překvapil svým 1. místem v profících psech! Velké díky za odvoz patří Lence od Tessie!
Lasík při svém pobytu na Slovensku podstoupil i malé focení, ze kterého vznikla "tato překrásná fotka". Velký dík patří Bibianě!
 
  29. 5. 2011   MVP Litoměřice (22. 5. 2011) - "Jasmína" výborná 1, CAC, r. CACIB, "Igi" výborná 1, CAC. Gratulujeme!
Celý minulý týden jsme strávili na Slovensku. "Frazzle" a "Alenka" zde podstoupili intenzivní nácvik  v kontaktním norování a oběma to šlo velmi dobře. Obzvláště Frazzle je šikula a nemá problém s vyhnáním jakékoliv lišky, je rychlý a nekompromisní, a tak jsme se ho rozhodli přihlásit na norovací zkoušky, které se budou konat 11. 6 v Miloslavově na Slovensku. Velký dík za skvěle strávený týden patří Bibianě Košáriové z "Fox Meadow´s", která nám poskytla zázemí a skvěle se o nás starala. ;-)
 
  20. 5. 2011   Před pár dny oslavil své druhé narozeniny "I vrh" (Sendy, Igi, Tessie, Lasík, Bucík a Smajlík) a také naší "Alence" je už pět let. Všem přejeme vše nejlepší a hodně šťastných let se svými páníčky.  
  15. 5. 2011   V sobotu i v neděli probíhala na Slovensku v Bratislavě Mezinárodní výstava psů. Naše barvy zde hájily "Igimíny" a obě velmi úspěšně. V sobotu "Jasmína" obdržela výborná 2, r. CAC a "Igi" výborná 1, CAC, CACIB a nominaci na Cruft. V neděli byly ještě úspěšnější. Jasmína vyhrála svou třídu a získala svůj druhý slovenský CAC a Igi zopakovala úspěch ze soboty (CAC, CACIB) a zároveň si díky sobotní výstavě dodělala Slovenského šampióna. Gratulujeme!
Pyšní jsme také na náš další odchov "Smajlíka alias Inkognito Smile Paleur", který nás reprezentuje na sportovním poli. Nejenže se v necelých dvou letech probojoval do A3 a už má za sebou 3 první místa a výborné v této kategorii, ale rovněž se nominoval na European open Junior v Holandsku. Velké gratulace posíláme do Kroměříže jeho majitelce Denise Lajmarové!
 
  2. 5. 2011   I tento víkend jsme nezaháleli. Tentokrát jsme si nebyli zaběhat, ale aby "Frazzlovi" nebylo líto, že s námi zatím nikde nebyl, rozhodla jsem se ho vzít na zcela speciální akci na Slovensko. Protože se jelo vlakem, nemohli jet všichni pejsci, a tak nám společnost dělala jen "Alenka".
V pátek nás na nádraží vyzvedla Bibiana z Fox Meadow´s a odvezla k sobě domů a v sobotu ráno jsme se vydaly směr Miloslavov na umělou noru. Spolu s námi nejeli samozřejmě jen Frazzle a Alenka, ale také "Banshee", "Evička" a "Destiny" z Fox Meadow´s. U nory jsme měli sraz ještě i s Frazzlovým a Alenčiným synem "Elvisem" alias Jantarem Paleur. Frazzle, Alenka, Destiny a Elvis si poprvé vyzkoušeli kontaktní norování a šlo jim to opravdu skvěle. Elvis nezapřel své rodiče a byl velmi šikovný, v obou kolech lišku z nory vyhnal. Frazzle napoprvé také překvapil a lišku vyhnal, v druhém kole mu už k vyhnání chyběly síly, byl však velmi šikovný a odvážný. Alenka byla na sebe velmi opatrná, takže lištičku jen vyštěkávala a do větších soubojů se nehrnula, přesto velká spokojenost. Všichni naši pejsci krásně norovali a byli normistrem, panem Oujezdským pochváleni. V neděli jsme jeli sice v menším počtu, za Fox Meadow´s se zúčastnila pouze Evička, ale Elvis s Frazzlem se ještě o kus zlepšili a myslím si, že oba by se mohli zcela bez obav zúčastnit loveckých zkoušek v kontaktním norování. Samozřejmě nechceme nic uspěchat, takže bychom se chtěli v nejbližší době znovu zúčastnit nácviku, aby pejsci nabyli více zkušeností s prací v noře a zkoušek se zúčastníme až poté, co budou dobře připravení.
Celý víkend byl moc fajn. V sobotu jsem ještě stihla otrimovat Elvise a s Bibianou jsme udělaly pár "reprezentativních fotek" Frazzla. Počasí nám parádně vyšlo, pejsci neměli žádné rozpory, takže super strávená sobota a neděle. Těšíme se na další podobnou akci. :-)
 
  25. 4. 2011   Velikonoční neděle se nesla ve znamení dlouho očekávaného coursingového závodu Hanácký pohár. Z našich odchovanců a svěřenců se zúčastnili "Lasík", "Herkules", "Princezna", "Igi", "Jasmína", "Tessie" a "Alenka". Počasí nám přálo, teplota tak akorát a nebezpečně blížící se bouřka přišla naštěstí až při závěrečném vyhlašování výsledků. Prvotní obavy z toho, jak budeme stíhat připravovat pejsky na start, se brzy rozplynuly a vše klapalo jako na drátku. První kolo si zaběhla Tessie s Igi, Princezna s Herkulem a Lasík s dalším Parsonem Caponem Ťapka. Alenka byla tentokrát přihlášená do párových běhů na licence se svou dcerou Jasmínou, která kvůli věku nemohla v Radslavicích zatím závodit, takže se alespoň zúčastnila tréninku a dělala Alence sparingpartnerku. Po prvním kole vedla bezkonkurenčně Tessie, ostatní pejsci byli za ní v těsném závěsu. Druhé kolo pořadím trošku zamíchalo. Princezna tentokrát při běhu s velmi rychlou Tessie nestíhala, ztratil se jí střapec, takže druhé kolo nedoběhla. To jí posunulo na poslední 3. místo v Parsonech fenkách a celkové 5. místo ve skupině číslo III. Ostatní pejsci podali standardní výkony, takže jsme byli zvědaví na celkové pořadí. Tessie jasně vyhrála za feny Parsony, celkově v plemeni i za celou III. skupinu, Igi skončila jako druhá nejlepší Parsonka a třetí nejlepší teriér. V pejscích získal první místo Herkules a třetí místo Lasík. Alenka si nakonec splnila oba párové běhy na licenci, i když s řádně odřenýma ušima. Při své velikosti a obtížnosti trati v Radslavicích měla opravdu co dělat. Velké díky Lence od Tessie za odvoz a Jirkovi od "Igimín" za fotodokumentaci, kterou v nejbližší době dodáme.  
  10. 4. 2011   Zase jeden z nabitých víkendů začal už v pátek. Já, Monča a "Lasík" jsme se nasáčkovaly k majitelům "Herkula" a odjeli směr Ostrava. Zbytek smečky zůstal doma pod velením starší dcery Magdy. V Ostravě jsem měla sraz nejprve s Luckou Lánskou a jejími milými fenkami Lolou (Eliškou z Velfíku) a Ashley. Především Lola a Lasík ocenili procházku po poli, kde se navzájem naháněli a nakonec si zaběhli i life coursing, poté, co Lola objevila zajíčka. Po krátké procházce následovalo trimování "Gigi", dovoz "Igimín" i s páníčky z nádraží a finální úprava "Igi" a "Jasmíny" na výstavu u mých rodičů na balkóně v bojových podmínkách (měla jsem živou noční můru, že jsem Jasmíně na zádech vyrobila díry). Brzy ráno následoval budíček a čekání na odvoz na výstaviště v podobě Lenky Tesinkové, která se tentokrát výstavy nemohla zúčastnit. "Tessie" (Inspirace Paleur) tedy zůstala na povel nám. Protože se jednalo o první Lasíkovu výstavu, měla jsem poměrně velké obavy z toho, jak to náš chlapec zvládne. Obavy byly zbytečné, protože Lasík (Incident Paleur) se choval naprosto skvěle a tvářil se, že je na výstavě doma. To mi samozřejmě udělalo velikou radost, a proto mně ani nerozesmutnila známka velmi dobrý 4 a poznámka o nevýstavní kondici. Lasík je pracovní typ Parsona, od mala je velmi pohyblivý, rád sportuje, běhá a skáče, a proto má kondici spíše sportovní a rozhodně se nechystáme na tom něco měnit, protože tlustý Parson není podle nás Parson v dobré kondici. Nevadí, hlavně že si Lasík absolvováním výstavy splnil chovné podmínky. Byl změřen (34 cm) a shledán plnochrupým. Ve třídě vítězů pod mým vedením nastoupil Herkules, který ač mně pár dní před výstavou zlobil s předváděním, šlapal jako hodinky. Herkules se líbil a "vyšlapal" si výborný 1, CAC a následně i Národní vítěz. Jak se blížila třída otevřená fen, obávala jsem se, jak to zvládnu s Tessie, která výstavy přímo nesnáší, nechce stát v postoji a při chůzi zvedat ocásek. Ale co už, nevzdáme to a uvidíme. Tessie se kupodivu držela, ocásek zvedla, dokonce jsme narychlo nacvičily i jakýž takýž postoj a byla z toho výborná 3. I Tessie ostravskou výstavou splnila chovné podmínky s výškou 35 cm a plnochrupostí. Třídu otevřenou vyhrála nakonec sestřička Igi (výborná 1, CAC), takže super výsledek, stejně jako výsledek Jasmíny ve třídě mladých (výborná 1, CAJC). Mně čekala ještě poslední procházka v kruhu s Herkulem o vítěze plemene BOB, kterou Herkules po dvou letech nevystavování s přehledem vyhrál, a tím udělal radost nejen mně, ale především svým páníčkům. Doufám, že to nebyla poslední Herkulova výstava v ČR, protože Herkules opravdu zraje jako víno.
V neděli jsme si byli spravit chuť po výstavě a šli jsme si zaběhat do Radslavic ve složení já, Lenka Tesinková s Tessie a samozřejmě Lasík, "Princezna" a místo Herkula, který zůstal v Ostravě na závěrečné soutěže, tentokrát jela "Alenka".
 
  3. 4. 2011   Na našem rajčátku přibyly krásné "portréty" od Jirky Ležala. Mockrát děkujeme.  
  30. 3. 2011   Aktualizovala jsem sekci "štěňátka": Pejsek Atak z  chovatelské stanice "Last of Mohycan" má už nové páníčky. Hádes Paleur alias "Oskar" měl nevěstu a doplnila jsem nová štěňátka JRT z chovatelské stanice "z Velfíku". Více informací "zde"  
  28. 3. 2011   I tento víkend jsme prožili aktivně. V pátek k nám přicestovaly holky "Igimíny" se svými páníčky Lenkou a Jirkou. Jako vždy se povídalo, popíjelo, jedlo a dobře se bavilo až do tří do rána. Než jsme stačili pořádně zabrat, už jsme vstávali, protože nás čekal coursing v Radslavicích. Tentokrát jsme jeli plnit licence s "Jasmínou", "Lasíkem", "Herkulem", "Princeznou" a "Tessie". "Igi" má splněno už od zimy, takže ta s námi jela aspoň potrénovat. Cesta s Lenkou Tesinkovou a Lenkou Igimínovou probíhala jako vždy ve velmi dobré náladě a na místě jsme byli mezi prvními, takže jsme šli ještě vyvenčit a trošku vyběhat psy. Naše smečka si dala pár rovinek, poslídila si v haldě dřeva, a na zpáteční cestě Tessie našla hnízdo s malými zajíčky, takže došlo i na záchrannou akci. Lenka nevěděla, co dřív, jestli odchytit Tessie anebo zajíčky bránit vlastním tělem. Nakonec se nám podařilo psy nasměrovat k autu a pozavírat a mohli jsme se jít zapsat na běhy. Ještě jsme se nestačily ani pořádně rozkoukat a už nás volali na start. Pěkně jsme se zapotili běháním pro psy, nasazováním deček a náhubků, ale naši psi byli šikovní a licenční běhy splnili do puntíku až na jeden (první) běh Princezny, kdy se těsně před cílem rozhodla zbavit náhubku a tím byl její licenční běh považován za nesplněný. S náhubkem měl problém i Lasík, ale ten ho naštěstí řešil až po běhu. Večer doma jsme potom trénovali a přesvědčovali je, že náhubek je prima věc. Jít spát před půlnocí je pro nás asi nadlidský úkol, takže i sobota proběhla v podobném duchu jako pátek, navíc posun času byl trošku čárou přes rozpočet. Nedělní ráno bylo kruté, ale co by člověk neudělal pro psy. V osm jsme se rozjeli směr Bystřice pod Hostýnem, kde se rovněž konal coursing. Dojeli jsme na opravdu báječné místo pod lesem, s obrovskou loukou a super terénem jako stvořeným pro běhání! Počasí, ač se v sobotu večer trošku pokazilo, v neděli naopak velmi mile překvapilo - blankytná obloha, sluníčko a teplota ideální na běhání. První běhy našich psů se nesly ve znamení dokončení podmínek pro vystavení licence, takže si všichni odběhli sólo, jen Princezna si dala párový běh s Igi, aby napravila to, co v sobotu pokazila svým odporem k náhubku. Tentokrát byla velmi šikovná a náhubek neřešila podobně jako Lasík, který mně tímto velmi mile překvapil. Druhé běhy, mimo Princeznu, si už naši psi zaběhli tréninkově, sourozenci vrhu I (Igi, Lasík a Tessie) si dali dokonce trojběh. Po posledním sólo běhu Princezny bylo jasné, že máme 5 licencí v kapse a na dalších závodech už můžeme regulérně soutěžit. Na fotky z coursingového víkendu se můžete podívat "zde".  
  20. 3. 2011   V pátek se na Slovensku ve Viničném konala speciální výstava Slovenského klubu chovatelů teriérů a foxteriérů. Této výstavy se za nás zúčastnili "Jantar Paleur" alias Elvis, "Idea Paleur" alias Igi a "Jasmína Paleur". Dařilo se jim střídavě. Elvis poprvé ve třídě mladých obdržel známku dobrý (ještě je co vylepšit na předvedení a úpravě srsti). Jasmína v mezitřídě dostala velmi dobrou a nakonec celý výsledek vylepšila Igi se ziskem výborná 1, CAC, Danubius víťaz. Posuzoval pan Kitlinski z Polska. V sobotu se v Nitře konala Národní výstava, které se zúčastnily Igi s Jasmínou a obě uspěly. Igi sice chybí na slovenského šampióna poslední r. CAC, zato Jasmína si vybojovala první slovenský CAC, takže se stala čekatelkou slovenského šampióna. Posuzoval pan Seman. A hodnocení na závěr? Opět se jednalo o klasické FCI výstavy, kdy rozhodčí allroundeři nedokáží posoudit psa jako celek a jsou ochotní penalizovat drobnou chybu na jinak pěkném a standardním psovi a naopak přehlédnout velmi vážné vady vylučující z chovu - smutné, ale bohužel realita našich výstav. Majitelům našich odchovů přesto gratulujeme!  
  15. 3. 2011   Máme za sebou víkend plný zážitků. Začalo to naším pátečním přivítáním s celou naší smečkou na půli cesty na nádraží (náš bláznivý nápad vzít v noci naše psy na malou procházku museli ocenit hlavně sousedi). Dojely totiž pražské "Igimíny" společně se svými páníčky Lenkou a Jirkou, a aby toho nebylo málo, holky zrovna dohárávaly. "Lasík" tancoval oslavné tance okolo "Jasmíny", která se mu zdála jako snadnější oběť, legračně u toho hrabkal nožkou, ale noc naštěstí proběhla v naprosté pohodě (Lasík to zalomil u nás v posteli). Moc jsme toho ale nenaspali, klasicky jsme šli do hajan ve 4 hodiny ráno a v 8 hodin byl budíček. Přišel "Herkules" na hlídání a to se spát už nedalo. Celá ta banda Parsonů dělala z domu kůlničku na dříví, běhala po schodech, hrála si a štěkala. Herkules si navíc venku obul papučky z bláta, takže během chvilky se náš dům stal takovým malým chlívkem. Bláto bylo opravdu všude a jeho úklid téměř nemožný.
Herkules to měl s háravkami pernější. On je velký milovník, a tak dlouho nedokázal pochopit, že sex nebude. Holky daly klukům jasně najevo, že mají smůlu a držely si je od těla. Herkules skoro celou sobotu prokňučel a "Frazzle" dostal od "Igi" i na frak, protože jeho tvrdá palice takové věci zpracovává trošku déle.
Sobotu jsme si zpestřili coursingem, na který nás vzala "Lenka s Tessie". Jirka a Vlado zůstali doma, aby pohlídali zbytek smečky a dohlédli na případné nežádoucí krytí. Jirka pod dohledem Vlada upevňoval svou autoritu ve smečce a Vlado mezitím vařil na celý týden dopředu (jak Jirka zkonstatoval). Po příjezdu domů jsme si dali výborný Vladův oběd (nivou plněné žampiony se slaninou a americké brambory), poseděli jsme společně s Lenkou Tesinkovou, pokecali a Tessie u nás nabrala nové síly na další cestu směr Čeladná. V neděli jsme poprvé tento rok grilovali a pošušňali si na nakládaném masíčku ala Vlado. Proběhlo i trimování (Jasmína, Igi a Herkules) a krátká návštěva Herkulovy paničky Ivany. A večer jsem bohužel zase na dobu neurčitou osiřela. Odjeli Jirka, Lenka i Vlado a samozřejmě i pejsci (Herkules, Igi a Jasmína). Těším se na další podobné řádění u nás doma. Bylo to hrozně fajn! Lenčiny fotky z víkendu a tréninku coursingu v Radslavicích "zde" a "zde".
 
  8. 3. 2011   Nové a staronové úspěchy našich odchovů - "Inkognito Smile Paleur" a Fanfán Tulipán Paleur úspěšně reprezentují naši stanici v agility, kde sbírají jeden úspěch za druhým. V případě Fanfána alias Putina je to vítězství na maďarském mistrovství v kategorii medium tento víkend a už dávnější postup do MA3 a samozřejmě i kvalifikace na Mistrovství světa v Riedenu minulý rok. V případě Smajlíka se jedná o druhou zkoušku v SA2 na výbornou a víkendový úspěch na "Zimní hodonínské tlapce". Nezahálí ani "Idea Paleur" alias Igi, která si dodělala coursingovou licenci, takže od tohoto roku už může regulérně závodit. Všem moc gratulujeme!
 
  6. 2. 2011   MVP Duocacib Brno: "Inkognito Smile Paleur" se dnes zúčastnil výstavy a v mezitřídě získal známku velmi dobrý. Smajlík následně splnil i chovné podmínky, když mu bylo naměřeno 34,5 cm a byl shledán plnochrupým. Gratulujeme!  
  2. 2. 2011   Do záložky "F vrhu" přidána fota "Finty Fň Paleur" a "Fantomase Paleur".  
  19. 1. 2011   Momentálně stránky procházejí celkovou úpravou a aktualizací, která pro běžné čitatele není úplně patrná. Změny jsou především v sekci "O nás", nově vzniklo "povídání o Igince" a doplnili jsme i "nové fotografie" do "Frazzlova profilu". Vzhledem k počasí se s pejsky věnujeme náhradním aktivitám, jako je klikání, domácí gaučing a ležing a těšíme se na jaro. ;-)  
  4. 1. 2011   Vše nejlepší v "Novém roce 2011"!
Jak jsme slavili Silvestra a Nový rok se můžete podívat zde a zde .
 
 
"Novinky roku 2013"
"Novinky roku 2012"
"Novinky roku 2010"
"Novinky roku 2009"
"Novinky roku 2008"
"Novinky roku 2007"
"Novinky roku 2006"
 
׀ Index ׀ O nás ׀ Novinky ׀ Naše smečka ׀ Odchovy ׀ Štěňátka ׀ O plemeni ׀ Foto ׀ Kontakt ׀ K.návštěv ׀ Linky ׀