׀ Index ׀ O nás ׀ Novinky ׀ Naše smečka ׀ Odchovy ׀ Štěňátka ׀ O plemeni ׀ Foto ׀ Kontakt ׀ K.návštěv ׀ Linky ׀
     
   

O NÁS

 
  Gigi a speciální výstava v Bratislavě
Princezna na výstavě v Zabrze
Já a Alenka
Já a štěňátka

Všechno se to začalo před 42 lety v Ostravě. To se narodila naše budoucí panička Leona, kterou už odmala fascinovalo vše, co mělo čtyři nohy, mokrý čumák a spoustu chlupů. Jen její rodiče byli neúprosní a žádného psa ji pořídit nemínili, a tak "znásilňovala" pejsky sousedům, před samoobsluhami, v parcích apod. :-) Občas ji tu lásku chlupáči neopětovali a dávali dost razantně najevo svůj nesouhlas, ale paničku to rozhodně neodradilo, ba naopak, posílilo v ještě větší touze po psu. Musela se však prozatím spokojit jen s těmi plyšovými a s dostupnou kynologickou literaturou.

Jak šel čas, z holčičky posedlé psy, vyrostla slečna a posléze paní, která mezitím dokončila základní a střední školu a začala chodit do práce. Ve volných chvílích pracovala v místním útulku pro psy a odtamtud si také přivedla svého prvního pejska, malou chlupatou Hedušku, křížence neznámého původu. To už panička měla své vlastní bydlení, a tak to nebyl žádný problém. Paniččina maminka časem také změnila názor a brzy k Hedě přibyla ještě bíglice "Bona", první "papírový" pes, který se dnes na nás dívá už ze psího nebe. S Bonuškou panička navštěvovala cvičák agility a cvičila poslušnost, aby spolu mohly složit zkoušky lovecké upotřebitelnosti. Absolvovaly i několik výstav, rentgen kyčelních kloubů a tak už nic nebránilo začít s chovem. Původně panička počítala tak s jedním, maximálně dvěma vrhy, takže si vlastní chovatelskou stanici nezakládala, ale vrhy odchovala na chovatelskou stanici své kamarádky Štěpánky Vitonské "z Vitonského panství". Potom ale přišla její velká láska, Parson (Jack) Russell teriéři a dvě fenečky tohoto plemene "Gala" a "Gigi", zakladatelky chovatelské stanice PALEUR, celým názvem Parsoni Leony Urbanové. K tomu všemu se v roce 2004 seznámila s naším nynějším pánečkem Vladimírem, kterého také nevyléčitelně nakazila psím syndromem, a tak v roce 2005 do této chovatelské stanice přibyl vlastní odchov "Galathea Paleur" alias Princezna (dcera Gulabin´s Gigi-Lou a vnučka Galy z Martínkovic), velká pánečkova láska a v roce 2006 "Alenka z Velfíku" (dcera "Finty Fň Paleur" a vnučka Gulabin´s Gigi-Lou), paniččina velká naděje. V roce 2009 se narodil Gigin poslední I vrh, ze kterého doma zůstali "Inocence Paleur" alias Sendy a "Incident Paleur" alias Lasík. Dalším pejsek, žijícím v naší chovatelské stanici, je i Little Trouble Frazzle (import Německo 2009). V současné době byl na chovatelskou stanici PALEUR zapsán už sedmý, "Jéčkový" vrh Parson Russell teriérů.

V chovu se snaží panička upřednostňovat kvalitu nad kvantitou, proto pro nás pečlivě vybírá vhodné krycí psy, kteří stejně jako my, jsou vyšetření na dědičná onemocnění (luxaci čéšky, oční choroby a dědičnou hluchotu), mají zajímavý, co nejméně příbuzný rodokmen a jsou typickými představiteli plemene. Víc, než na výstavní úspěchy, klade důraz na správný typ a povahu zvoleného jedince a na jeho rodokmenovou hodnotu. Pro naše štěňátka hledá spolehlivé a milující páníčky, kteří budou o své svěřence vzorně pečovat a podávat o nich pravidelné zprávy. Z naší strany na oplátku nabízí stálý kontakt, trvalou spolupráci a pomoc s výchovou, výcvikem a úpravou srsti.

Často a rádi s paničkou navštěvujeme výstavy a sportovní akce, ale jsme především domácími mazlíčky a skvělými společníky celé její rodiny.

 
  << zpět  
     
׀ Index ׀ O nás ׀ Novinky ׀ Naše smečka ׀ Odchovy ׀ Štěňátka ׀ O plemeni ׀ Foto ׀ Kontakt ׀ K.návštěv ׀ Linky ׀