7
׀ Index ׀ O nás ׀ Novinky ׀ Naše smečka ׀ Odchovy ׀ Štěňátka ׀ O plemeni ׀ Foto ׀ Kontakt ׀ K.návštěv ׀ Linky ׀
             

Novinky roku 2010

             
  21. 12. 2010   Do naší smečky přibyl nový přírůstek v podobě fenky bígla jménem "Yanicka Weinlinie". Janička bydlí u mých rodičů, kterým po smrti Bony vrátila radost a úsměv do života. I když se jedná o starší fenku (7,5 let), která v původní rodině nemohla zůstat kvůli těžké alergii dětí majitelky, zabydlela se v novém domově obdivuhodně rychle. Doufám, že s mými rodiči prožije spoustu dalších let a přinese jim minimálně tolik radosti a štěstí jako milovaná "Bonuška".  
  10. 12. 2010   "Herkulovi" potomci v chovatelské stanici "Last of Mohycan" podstoupili vyšetření sluchu s výsledkem oboustranně slyšící. Oba psí kluci jsou stále volní a ihned k odběru. Volejte jejich chovatelce sl. Strouhalové na mobil +420 739 374 100 nebo pište na email strouhalova.jar@seznam.cz. Fotky štěňátek "zde".
2. 12. oslavil páté narozeniny "vrh G" včele s naší "Princeznou". Přejeme našim odchovancům spoustu dalších spokojených let se svými páníčky.
 
  21. 11. 2010   V pátek 19. 11. odešla do psího nebe naše bíglí stařenka "Bona". Každé loučení je těžké a nejtěžší vůbec je loučení s pejskem, se kterým jsem toho tolik zažila. S Bonou jsem se zúčastnila prvních výstav, prvních loveckých zkoušek, začínaly jsme spolu s agility, našlapaly spousty kilometrů v přírodě a díky jejím dvou vrhům jsem i nahlédla do světa chovatelství. Důchod Bonuška trávila u mých rodičů, kde byla rozmazlovaná, opečovávaná a milovaná. Myslím si, že i jim přinesla spoustu radosti. Bonuško, jestli existuje nějaký život po životě, doufám, že se v tom psím nebi setkáš se svou dávnou parťačkou Hedou, mým úplně prvním pejskem, křížencem z útulku. Nikdy na tebe nezapomeneme!
Každý smutek vystřídá velká radost a tu mi udělaly "Igi" a "Jasmína" pod vedením Lenky Zalabákové. Zúčastnily se společně 3 výstav v Nitře. V pátek na klubové výstavě získala "Jasmína" výborná 1, CAJC, KVM a "Igi" výborná 2, r. CAC. V sobotu následovala mezinárodní výstava, na které se "Jasmíně" vedlo stejně dobře jako v pátek, tzn. výborná 1, CAJC a "Igi" si své skóre vylepšila na výborná 1, CAC, CACIB. V neděli se výsledek zopakoval, tzn. "Jasmína" výborná 1, CAJC, "Igi" výborná 1, CAC, CACIB. "Jasmína" tím dokončila v nejkratším možném čase titul slovenský Junioršampión a "Igi" si díky dvěma CACům začala plnit titul slovenský šampión krásy. Oběma psím holkám i Lence gratulujeme a jsme na ně pyšní!
 
  8. 11. 2010   "Inferno Paleur alias Bucík" vyhrál na PJRTCG výstavě třídu mladých, hladkých psů nad 30,5 cm, stal se i nejlepším psem - samcem tříd mladých a následně i res. nejlepším psem všech mladých (včetně fen). Porazila ho fenka The Roadrunners Ninette. Posuzoval anglický rozhodčí N. Price. Gratulujeme "Patricii Schnoor a její smečce"!  
  11. 10. 2010   "Hádés Paleur alias Oskar" obdržel skvělou zprávu z Anglie. Je DNA PLL clear! Gratulujeme!
21. 9. se narodili první potomci (2 pejsci) po našem "Herkulovi (Héraklés Paleur)". Více v sekci "štěňátka".
 
  19. 9. 2010   Do "Lasíkova profilu (Incident Paleur)" přidána nová postojová fotka. Další obrázky v postoji a krátka videa naleznete na "rajčátku".  
  8. 9. 2010   Zahradní coursing zlákal i naší babičku "Galinku". Jak to naší 12-ti leté veteránce jde se můžete podívat "zde".  
  2. 9. 2010   Letní prázdniny se nám skončily a spolu s nimi i krásné počasí prožité ve společnosti pejsků. Během srpna se nám smečka dočasně rozrostla o 3 další přírůstky v podobě "Herkula", "Igi a Jasmíny" (Paleur). Zatímco jejich páníčkové si užívali dovolené u moře, jejich zlatíčka byla na službě u nás a bylo veselo, protože nejenom že nás bylo o 3 více, ještě se navíc rozháraly všechny holky. :-D Zvládli jsme to ale nad očekávání dobře, a tak k žádné úhoně v podobě neplánovaných štěňátek nedošlo. Igi a Jasmína u nás podstoupily předvýstavní úpravu a přípravu a hned v sobotu 28. 8. se zúčastnily mezinárodní výstavy v Mladé Boleslavi. Igi poprvé v mezitřídě jako výborná 1, CAC, CACIB a Jasmína poprvé ve třídě mladých se známkou velmi dobrá 2. Více fotek Igimín na našem rajčátku "zde" a "zde".
Jedna novinka se také týká "Herkula", kterého v červenci navštívila jeho první nevěsta Beatrice Killers Hole. Podle předběžné zprávy paničky a ultrazvuku je Bea březí a čeká minimálně 3 štěňátka. Držíme palce, aby březost i porod proběhly hladce a těšíme se na první Herkulovy potomky. Více v sekci "štěňátka".
 
  10. 8. 2010   I "Lasíkovi" na jeho stránce přibyla nová "fotogalerie".  
  6. 8. 2010   "Sendy" má na své stránce novou "fotogalerii".  
  18. 7. 2010   Počasí nám přeje, a tak většinu času trávíme s pejsky venku, na zahrádce a u vody. Vznikla z toho fotogalerie, kterou můžete shlédnout "zde".
11. 7. oslavil náš "vrh H" své 4. narozeniny. Přejeme našim odchovancům vše nej nej a další spokojené a šťastné chvíle se svými páníčky! 10 let oslaví 24. 7. také náš první parsoní "vrh C". Je to neuvěřitelné, jak ten čas letí!
V sobotu se konala Národní výstava v Mladé Boleslavi, které se zúčastnili i Jasmína a Idea Paleur. Obě holky obstály se ctí. Jasmína získala v dorostu velmi nadějnou 1 a Igi ve třídě mladých velmi dobrou. Gratulujeme! Své první výstavy se zúčastnila i "Frazzlova" dcera z jeho prvního českého odchovu, Anabell Jackson Moravian Hope. Fotky z výstavy od Igimín si můžete prohlédnout na "této adrese".
 
  14. 6. 2010   Od posledních novinek v květnu se toho hodně událo, takže pěkně popořadě. "Hádés Paleur alias Oskárek" složil zkoušku ZOP na velmi dobře, za což patří velká gratulace jeho paničce Gábině! "Inspirace Paleur alias Tessie" absolvovala DNA vyšetření na primární luxaci oční čočky (PLL) s výsledkem clear, což nás velmi těší, rovněž posíláme velké gratulace její paničce Lence! "Jantar Paleur alias Elvis" se zúčastnil své první výstavy ve třídě dorostu a získal velmi nadějný 1. Za pěknou prezentaci v Senci děkujeme jeho paničce Katce!
V sobotu jsme my i naši pejsci celý den strávili v Brně Mariánském údolí na 2. ročníku coursingového speciálu pro Parson Russell teriéry. Opět se jednalo o krásnou a povedenou akci, které přálo i nádherné počasí. Závod náramně odsýpal i díky mému příteli Vladovi, který celý den bez přestávky pejskům natahoval střapec pomocí naší motorky. Z naší smečky se soutěže zúčastnili "Princezna", "Alenka", "Frazzle" a "Lasík". I když se ve svých kategoriích nijak výrazně neprosadili (nejlepší byl Lasík, 4. místo v amatérech), přesto si i oni celý den krásně užili a domů dojeli unavení. Za naše odchovy musím moc pochválit "Ideu Paleur alias Igi", která získala 1. místo jak v amatérech fenkách, tak porazila i amatéry psy! Na druhém místě v amatérech se umístila i její sestra "Inspirace Paleur alias Tessie", a na to, že viděla střapec poprvé v životě, si vedla skvěle! Coursingové šílenství si užily i další naše odchovy - bratři "Hádés" a "Héraklés Paleur", "Inkognito Smile Paleur" a "Jasmína Paleur", která startovala za štěňátka a rovněž si vedla výborně! Všem páníčkům našich odchovů moc děkujeme a jsme rádi, že jsme se s nimi i jejich pejsky mohli vidět. Někteří z nich potom pokračovali až k nám, abychom společně mohli oslavit hned několik významných výročí našich pejsků. A to 1. narozeniny "vrhu I", 12. leté narozeniny naší nejstarší Parsonky "Galy", 9. leté narozeniny "Gigi" a krásných 15. let bígličky "Bony". Předčasně slavil i "vrh H", který své 4. narozeniny oslaví až v červenci. V pozdních večerních hodinách nás sice vyhnala ze zahrady bouřka, ale přesto jsme si to všichni náramně užili a těšíme se na další podobná setkání! Děkujeme Vám za všechno, naše velká psí rodino! Fotečky od psa Jíry z brněnského coursingu naleznete "zde"!
 
  22. 5. 2010   "Igi (Idea Paleur)" úspěšně nastoupila v ČR poprvé do třídy mladých a se známkou výborná 2, změřenou kohoutkovou výškou (35 cm) a spočítanými zuby (plnochrupá) splnila nezbytné formality potřebné do chovu. Gratulujeme!
Včera mně přepadla trocha nostalgie při prohlížení starých fotek, a tak jsem z dlouhé chvíle naskenovala několik z nich, abych se aspoň trošku podělila o svou "minulost s chlupáči".
 
  19. 5. 2010   "Bucík (Inferno Paleur)" se stal na klubové výstavě v Jeně vítězem mladých. Postupně vyhrál třídu mladých hladkosrstých psů nad 30,5 cm, poté porazil i další mladé hrubosrsté  a hladkosrsté psy a fenky. Posuzoval odborník na plemeno, dlouholetý chovatel a terrierman Mick Kemish! Gratulujeme!
Přišla také skvělá zpráva od "Jantárka Paleur alias Elvise", který se podrobil DNA vyšetření na luxaci oční čočky s výsledkem carrier.
 
  18. 5. 2010   Přejeme vše nej k 1. narozeninám našim "Íčkům", Lasíkovi, Sendy, Bucíkovi, Smajlíkovi, Tessie a Igi. Své 4. narozeniny v tento den oslavila i naše "Alenka".  
  10. 5. 2010   "Inspirace Paleur alias Tessie" získala na Krajské výstavě v Hlučíně ve třídě mladých výborná 1. Gratulujeme!  
  6. 5. 2010   Už rok a půl jsou naši pejsci krmení výhradně doma připravovanou stravou, syrovým masem, zeleninou a masitými kostmi. Na BARFu úspěšně vyrostl i vrh I a J, a dokonce někteří páníčci našich odchovů pokračují s barfováním i doma. Jak našim pejskům chutná se můžete podívat "zde"  
  5. 5. 2010   Aktualizovaná nabídka "volných štěňátek" našich známých.  
  4. 5. 2010   O víkendu se konalo Mistrovství Slovenské republiky v agility, kterého se zúčastnil i náš odchov "Fanfán Tulipán Paleur alias Putin" a vedlo se mu opravdu skvěle. V soutěži družstev i jednotlivců v kategorii medium obsadil dvě skvělá třetí místa! Posíláme velké gratulace jeho páníčkům Erice a Petrovi a přejeme mnoho dalších úspěchů nejen na tomto poli. Neméně úspěšný byl i tatínek našeho "vrhu I", Fox Meadow´s Beetlejuice alias Eddie, který se stal Mistrem Slovenské republiky družstev v kategorii small! Gratulujeme!
U nás se nic mimořádného neděje. Pejsci si užívají krásného počasí, celé dny tráví na zahrádce, trénují domácí coursing, aportují a "loví" vodu. Aby toho nebylo málo, byli také letos poprvé u řeky. Fotoalbum "zde".
 
  21. 4. 2010   Po delší odmlce jsem se opět vrhla na psaní a tak vznikla "Historie chovu
P(J)RT v ČR
" a článek o chorobě zvané "Legg Calvé Perthes". Obojí najdete v sekci "O plemeni".
 
  10. 4. 2010   Stránky mají nový kabátek. :-)  
  27. 3. 2010   Dnešní den jsme strávili na Národní výstavě v Nitře, kam jsme doprovázeli "Ideu Paleur alias Igi" spolu s jejími páníčky Lenkou a Jirkou a psí posilou Jasmínkou (Paleur). Celou výstavu jsme už dopředu naplánovali jako takové malé rodinné setkání, protože jsme věděli, že z Německa dorazí také Inferno Paleur alias Bucík spolu se svými milými majiteli Patricií a Sonke Schnoor z "The Roadrunners". Byli jsme také zvědaví, jestli nás Bucík po 4 měsíčním odloučení pozná. Hned po příchodu do haly nás Bucík nejenom poznal, ale i bouřlivě vítal a nebyl k utišení. Setkání s ním bylo opravdu dojemné a nebýt toho, že máme doma jeho klon, brášku "Lasíka (Incident Paleur)", asi bychom to celé prožívali mnohem hůř. Igi i Bucík se poprvé předvedli ve třídě mladých a oba shodně obdrželi známku výborná(ý) 1, CAJC. Igi měla navíc konkurenci v Patriciině mladé nadějné fence The Roadrunners Kick over the traces alias Tracey (výborná 2), která ač je velmi hezká, nebyla bohužel momentálně v srsti. Ve třídě otevřené psů se předvedl další úžasný Patriciin pes Cliff van´t Geystersveld (výborný 2, r. CAC) a posléze šli všichni vítězové tříd o vítěze plemene, jehož ziskem nás pan rozhodčí velmi mile překvapil a udělil ho Igi. Po celou dobu výstavy nás také doprovázeli Katka a Dušan spolu s "Jantárkem Paleur alias Elvisem", ze kterého se klube opravdu hezký a přátelský pejsek a neméně milé setkání bylo i s Bibianou a Ríšem z "Fox Meadow´s".  
  24. 3. 2010   Jantar Paleur alias Elvis má své "stránky".  
  21. 3. 2010   Máme výborné zprávy, "Idea a Jasmína Paleur" se podrobily DNA testování na luxaci oční čočky a jsou obě čisté (clear)! Gratulujeme!  
  12. 3. 2010   "Jaspísek" už našel nový domov a prohání se po zasněžených loukách v Německu. Přejeme mu do dalšího života jen to nejlepší, hlavně hodné a milující páníčky a hodně zdravíčka! Další fotky "zde", "zde" a "zde". Aktualizována sekce "štěňátka".  
  28. 2. 2010   "Jaspis" v minulém týdnu oslavil "3 měsíce" svého života, a tak jsme ho zase zvěčnili. V "odchovech" je také jeho "nové video". Je to pořádný čertík a všudybýlek, který se ničeho a nikoho nebojí, prostě správný teriér se vším všudy, dobře namíchaná kombinace maminky "Alenky" a tatínka "Frazzla".  
  23. 2. 2010   Na stránce "potomků Frazzla" jsme doplnili nové fotografie jeho dětí.  
  19. 2. 2010   Nové fotky "12,5 týdenního Jaspise" v "odchovech".  
  8. 2. 2010  

"Nové video" 11 ti týdenního Jaspíska v "odchovech".
Na stránkách chovatelské stanice "Fox Meadows" najdete důležitý "článek" týkající se velmi závažného onemocnění Parson Russell teriérů, jakým je Primární Luxace oční čočky. Genetické vyšetření našeho plemene je velkým převratem v této oblasti a doufáme, že bude využito ve prospěch plemene a ne jako nástroj pomluv pro určité skupiny lidí.

 
  3. 2. 2010   Nové fotky "10 ti týdenního Jaspise" v "odchovech" a "fotoreportáž" z řádění naší smečky ve sněhu ve "fotogalerii".
Skvělé zprávy máme i z Německa, z chovatelské stanice "The Roadrunners", kde se náš "Inferno Paleur alias Bucík" podrobil vyšetření sluchu, patel, dysplazie kyčelního kloubu a očí (včetně DNA vyšetření na luxaci oční čočky) a je těchto dědičných chorob zcela prostý. Bucík se zúčastnil i bonitace, na které obdržel známku výborný a skvělý posudek: velmi dobře obejmutelný hrudník, výborná prezentace, výška 33,5 cm.
 
  28. 1. 2010   "Na stránce J vrhu" přibyla "videa" Alenčiných štěňátek.  
  25. 1. 2010   Lenka od Igi a Jasmínky nafotila nádherné fotky z víkendového řádění a z prvních hrátek Iginky a Jasmínky v novém domově. Podívat se na ně můžete "zde".  
  24. 1. 2010   Za námi je jeden velmi hektický víkend plný milých, veskrze psích návštěv a debat, vyplněný psím řáděním na zahrádce i uvnitř domu a příjemně zakončený mrazivou procházkou v polích. Ale popořádku: V sobotu k nám nejprve dojela "Idea Paleur" alias Igi se svými páníčky a v závěsu za ní i Inspirace Paleur alias Tessie, kterou jsme její paničce pomohli upravit na blížící se brněnské výstavy a při té příležitosti jsme ji zkontrolovali i chrup. Tessie je hladkosrstá fenka na horní hranici výšky, je plnochrupá a má pravidelný nůžkový skus. Všechny 4 Giginy děti (Lasí, Sendy, Igi i Tessie) si potom spolu zaskotačily na zahrádce. V odpoledních hodinách jsme očekávali další důležitou návštěvu, a to nové majitele našeho "Jantárka", "Alenčina" a "Frazzlova" syna. Jantárek, nyní už domácky Elvis, se přestěhoval na Slovensko, do Bratislavy, kde dělá radost novým páníčkům Kataríně a Dušanovi. Jeho noví majitelé nám pravidelně podávají zprávy a zatím jsou z nového přírůstku nadšení. V neděli naší smečku doplnil Herkules, jehož páníčci nám ho svěřili na hlídání a odpoledne jsme se rozloučili s Iginkou, která tentokráte nejela domů sama, ale vezla si s sebou svou novou kámošku "Jasmínku", která ji odedneška bude dělat společnost při pražských procházkách a společně budou tvořit vtipně pojmenovanou dvojici "Igimínu" :-D. Jantárku a Jasmínko, přejeme Vám i Vašim páníčkům spoustu krásných společných let plných radosti, štěstí a her.  
  19. 1. 2010   Alenčina štěňátka mají "8 týdnů". Více v "odchovech".  
  18. 1. 2010   Spuštěna "anglická verze" stránek!  
  10. 1. 2010   V pátek 8. 1. se konala Národní výstava v Olomouci, které se zúčastnili "náš" "Inkognito Smile Paleur" alias Smajlík a "Idea Paleur" alias Igi. Oba se krásně předvedli ve třídě dorostu a obdrželi známku velmi nadějný 1, v případě Smajlíka a nadějnou 2 v případě Iginky. Gratulujeme. Majitelé Igi přímo po výstavě zamířili k nám omrknout štěňátka a pomoci s focením a tak díky Lence vznikly postojové "fotky 7 týdenních štěňátek" vrhu J. Mockrát děkujeme za milou společnost i pomoc s focením!!  
  5. 1. 2010   Z Německa (The Roadrunners) došla skvělá zpráva, náš odchov "Inferno Paleur", alias Bucík, byl DNA testovaný na luxaci oční čočky s výsledkem negativní (Clear)!  
  4. 1. 2010   Alenčina štěňátka mají "6 týdnů". Fotila se jednotlivě i dohromady.  
  1. 1. 2010   Mnoho úspěchů, štěstí a zdraví v Novém roce 2010!  
 
"Novinky roku 2013"
"Novinky roku 2012"
"Novinky roku 2011"
"Novinky roku 2009"
"Novinky roku 2008"
"Novinky roku 2007"
"Novinky roku 2006"
 
׀ Index ׀ O nás ׀ Novinky ׀ Naše smečka ׀ Odchovy ׀ Štěňátka ׀ O plemeni ׀ Foto ׀ Kontakt ׀ K.návštěv ׀ Linky ׀