׀ Index ׀ O nás ׀ Novinky ׀ Naše smečka ׀ Odchovy ׀ Štěňátka ׀ O plemeni ׀ Foto ׀ Kontakt ׀ K.návštěv ׀ Linky ׀
     
 

NINTRACANIS A KLUBOVÁ VÝSTAVA TERIÉRŮ 2009

O víkendu jsme se zúčastnili dvou výstav na Slovensku. V sobotu to byla Celostátní výstava Nitracanis, na které se naši pejsci umístili velmi pěkně: "Frazzle" - výborný 2, "Herkules" - výborný 1, CAC a "Alenka" - výborná 1, CAC.
Tato výstava byla premiérou pro Frazzlíka, který se poprvé prezentoval v hale a předvedení v pro něj neznámém prostředí (doposud absolvoval jen výstavy pod širým nebem) a s novou paničkou (mou osobou) zvládnul na jedničku. Z této výstavy převažují spíše kladné pocity. Organizace i posuzování, až na drobné chybičky, na které jsme si na našich výstavách už zvykli, byly v pořádku. Přesto si myslím, že při částce 35 EURO na psa by si diplom zasloužili všichni, kteří se výstavy zúčastnili.
VFrazzle mezitřída klubová výstava a Denzel Quod Bonum BOB neděli nás čekala klubová výstava, která byla důležitá hlavně pro Frazzla, protože byla zároveň výstavou "uchovňovací". Ráno při příjezdu sice byly drobné komplikace s parkováním, které by se daly ještě pochopit - je těžké najít vhodné místo na pořádání takové akce a zároveň dostatek parkovacích míst. Při vstupu do Kulturního domu ve Viničném nás ale hned na začátku nepříjemně zaskočil katastrofální nedostatek míst kolem velmi malých kruhů a hlavně personál, který nám nebyl schopen vydat ani katalogová čísla. Místo jsme si nakonec našli na galerii a čekali na to až se vyprázdní přízemí. Parsoni přišli na řadu až po obědě a jako první do kruhu nastupoval Frazzle. Předvedl se opět poměrně solidně a známce výborná by mohl odpovídat i jeho posudek, jaké však bylo mé překvapení, když jsem uviděla červenou stužku. No co už, známka velmi dobrá nám k uchovnění stačí, Frazzle je přece jenom na naše poměry poměrně nezvyklý, i když korektní typ a pro nespecialisty pro plemeno poměrně těžký oříšek. Není všem dnům konec, i když na vymetání výstav se opravdu nechystáme :-). Hned po Frazzlovi jsem do kruhu nastupovala s Herkulem. Jeho konkurentem byl hladkosrstý pejsek, budoucí tatínek našeho I vrhu, Fox Meadow´s Beetlejuice. Až zde jsem zaregistrovala poměrně zmatené chování paní rozhodčí, pro kterou bylo posouzení dvou typů srsti poměrně velkým problémem, se kterým se netajila a dle jejího názoru by se mělo plemeno rozdělit podle druhů srsti :-D. Nakonec CAC obdržel zaslouženě Beetlejuice pro lepší kondici, se kterou nelze nesouhlasit, i když můj pocit byl spíše takový, že se paní rozhodčí chytala jako tonoucí stébla a možná si v duchu rozpočítávala ententýky dva špalíky...:-D. Eddiemu přesto gratuluji k získání titulu Sk šampión a r. CAC pro Herkula není vůbec špatné ohodnocení. Alenka se ve třídě otevřené jako vždy Alenka třída otevřená klubová výstavavelmi líbila, i když asi z trošku jiného důvodu, než by ji příslušelo. Roztomilost by nejspíš neměla být hlavním důvodem k získání titulu :-D. Po posouzení fen ze třídy pracovní a šampiónů Alenka nastoupila o titul klubového vítěze, který nakonec paní rozhodčí zadala "profesionálce" ze třídy šampiónů, jak sama prohlásila. Bylo by zajímavé slyšet nějaký odborný názor, proč se tak rozhodla, ale je asi bláhové očekávat něco fundovaného od člověka, který dává očividně najevo svou nejistotu a neznalost plemene. Samozřejmě výběr paní rozhodčí nezpochybňuji, jen bych za poměrně vysokou částku (32 EUR), očekávala profesionálnější přístup a posouzení. Na závěr celé této "povedené" akce se Frazzle podrobil důkladné prohlídce chrupu a stal se tak oficiálně chovným psem!

Výsledky z obou výstav, stejně jako posudky zde, zde a zde.

 
     
  << zpět  
     
׀ Index ׀ O nás ׀ Novinky ׀ Naše smečka ׀ Odchovy ׀ Štěňátka ׀ O plemeni ׀ Foto ׀ Kontakt ׀ K.návštěv ׀ Linky ׀