׀ Index ׀ O nás ׀ Novinky ׀ Naše smečka ׀ Odchovy ׀ Štěňátka ׀ O plemeni ׀ Foto ׀ Kontakt ׀ K.návštěv ׀ Linky ׀
     
 

POVÍDÁNI O OSKÁRKOVI

OskarStejně jako Herkules, není ani Oskárek náš pejsek. Bydlí téměř na druhém konci České republiky, ale přesto o něm máme pravidelné zprávy od jeho milé paničky Gábiny, která díky Oskarovi i velmi dobře reprezentuje naší chovatelskou stanici na výstavách a ve sportu.

Protože byl Oskárek první zadané štěňátko z vrhu H, a odešel do nového domova také mezi prvními, máme o jeho lumpárnách zprávy jen z druhé ruky. Přesto se mi do mysli nesmazatelně zapsal jako malý temperamentní pejsek, který chce být u všeho první a jen tak se nedá odradit. Hlavně v otázkách krmení byl Oskar nekompromisní terorista. Dalo nám pořádnou práci mu vysvětlit, že miska není jen jeho a musí se o jídlo podělit i se sourozenci. Po několika lekcích ve stylu "Zavrčíš, nežereš" se nám podařilo jeho zarputilost a posedlost jídlem vcelku zkorigovat a dnes by možná jeho panička uvítala, kdyby od misky nezvedl hlavu, dokud není prázdná. :-D I když byl Oskar dobrý jedlík, patřil mezi nejmenší štěňátka z vrhu - Nejmenší, ale nejprůbojnější!! Věřím tomu, že si s ním Gábina zažila a zažívá své a někdy má chuť toho malého spratka zaškrtit. Na druhé straně je to její malý velký kamarád do nepohody, kterého by za nic na světě nevyměnila. Za její trpělivost a snahu vychovat z Oskara vycválaného psa jí moc děkujeme.

Z Oskárka se stal v roce 2008 konečně dospělý chlap. Z Polska mu přijela jeho první nevěsta Candy. Jejich zásnuby proběhly zcela bez potíží, přesto, že oba partneři byli začátečníci a Oskárek dokonce poprvé kryl v cizím prostředí! Začátkem roku 2009 se v Polsku  narodila malá Oskárčata v chovatelské stanici "Russellek" (2 fenky a 1 pejsek).

Ještě jednu malinkou zvláštnost Oskárek má, přestože jsou oba jeho rodiče hrubosrstí, on má jako jediné štěňátko z vrhu H hladkou srst. :-)

 
     
  << zpět  
     
׀ Index ׀ O nás ׀ Novinky ׀ Naše smečka ׀ Odchovy ׀ Štěňátka ׀ O plemeni ׀ Foto ׀ Kontakt ׀ K.návštěv ׀ Linky ׀